przejdź do wersji normalnej (graficznej) | RSS | Mapa strony
Polski | Deutsch | English

Górne menu:Boczne menu


Krótka ankieta

Z przyjemnością przedstawiamy wyniki ankiety dotyczącej planowanej zmiany siedziby Biblioteki. Celem przeprowadzonej w październiku 2017 r. ankiety było zdiagnozowanie jakie nasze działania cieszą się największym zainteresowaniem lęborczan oraz określenie oczekiwań wobec biblioteki. 

Kwestionariusz ankiety wypełniło 285 osób, Badanie objęło mieszkańców Lęborka w wieku od 13 lat wzwyż, użytkowników biblioteki, jak i osoby nie przychodzące do nas.

Największa liczba badanych korzysta z biblioteki w „tradycyjny sposób”, tj. wypożycza książki i czasopisma. Duża grupa aktywnie korzysta ze strony internetowej i FB oraz uczestniczy w wydarzeniach kulturalnych.

W swoich oczekiwaniach wobec biblioteki mieszkańcy Lęborka wpisują się w światowy trend tworzenia bibliotek wygodnych, przyjaznych, przestronnych i wielofunkcyjnych;  miejsc, w których można niezobowiązująco spędzić wolny czas,  nabrać oddechu przy filiżance kawy. ale także miejsc gdzie można rozwijać zainteresowania i pasje. Do najczęściej wymienianych w ankiecie elementów, które zachęciłyby do przyjścia do biblioteki należą wygodne fotele i kanapy oraz bufet z napojami i kanapkami. Ważny dla czytelników jest także bezpłatny dostęp do specjalistycznego oprogramowania oraz oczekują rozmaitych kół zainteresowań. 

Serdecznie dziękujemy za wypełnienie kwestionariuszy i zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową analizą wyników umieszczoną w załączniku PDF.

 

______________________________

Zapraszamy do wypełnienia ankiety, która pozwoli nam określić Państwa oczekiwania wobec naszej biblioteki. Ponieważ planowana jest zmiana lokalizacji lęborskiej placówki chcielibyśmy, aby jej modernizacja spełniła oczekiwania mieszkańców miasta. 

 


Copyright © Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Armii Krajowej 16, 84-300 Lębork