Biblioteka po wprowadzeniu obostrzeń

W związku z obostrzeniami wprowadzonymi w województwie pomorskim informujemy o zasadach obowiązujących w lęborskiej bibliotece od 13 marca 2021 r..

1. Biblioteka główna i filie pracują w niezmienionych godzinach.

2. Biblioteka funkcjonuje w reżimie sanitarnym, z ograniczoną liczbą odbiorców usług bibliotecznych i ograniczonym dostępem do zbiorów.

3. Wprowadzone zostaje telefoniczne lub e-mailowe zamawiania pozycji i ich odbiór po uprzednim umówieniu terminu. Na zewnątrz udostępniane będą także książki z czytelni.

4. Wypożyczanie zbiorów odbywa się wyłącznie w wyznaczonych do tego miejscach. Przy jednym punkcie odbioru nie może przebywać więcej niż 1 osoba.

5. Wszystkie osoby zobowiązane są do:
    - dezynfekcji dłoni,
    - przebywania w bibliotece w maseczkach,
    - zachowania bezpiecznej odległości,
    - skrócenia czasu przebywania do niezbędnego minimum.

6. Użytkownicy w czasie pobytu w bibliotece powinni bezwzględnie stosować się do zasad profilaktycznych określonych przez Główny Inspektorat Sanitarny i Ministerstwo Zdrowia.

W załączeniu szczegółowe zasady pracy w bibliotece w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 określone zarządzeniem dyrektora MBP w Lęborku z dnia 12 marca 2021 r.

Grafika 1: Biblioteka po wprowadzeniu obostrzeń