Andaluzja - szlakiem białych miasteczek

Zapraszamy na spotkanie podróżnicze

27 września o godz. 18.00

do klubu biblioteki

Gośćmi spotkania będą Monika Filipiuk - Obałek oraz Marcin Obałek, członkowie Klubu Globtroterów ToTuToTam.

Jeśli ktoś ze znajomych pochwali się urlopem w Hiszpanii, z pewnością nie wzbudzi w nas to szczególnego zachwytu. Nastawieni na maksimum wrażeń i emocji przez filtr stereotypów, słowo „Hiszpania” kojarzy się z palmami, kurortem i plażą. Wniosek - nic wyjątkowego. Być pod nazwą Andaluzja, objawią nam się już nieco inne obrazy. Czy jednak Andaluzja brzmi dostatecznie egzotycznie…? A jaka jest w rzeczywistości? Ta najliczniejsza i druga co do wielkości wspólnota autonomiczna Hiszpanii, położona na jej południu, to kraina tysiąca niespodzianek i małych cudów świata przyrody oraz architektury, gdzie tysiąclecia burzliwej historii mieszają wpływy arabskie z kulturą iberyjską. To ojczyzna flamenco, corridy i fiesty. Dodajmy do tego liczne zamki, położone na eksponowanych wzgórzach, otoczone przepięknymi, białymi miasteczkami "los pueblos blancos", ciągnące się kilometrami gaje oliwne, mandarynki, awokado, drzewa świętojańskie, dęby korkowe i parasolowate korony pinii… Egzotykę mamy na każdym kroku!

Andaluzja - szlakiem białych miasteczek grafika