Konkurs plastyczny OD KOPERNIKA DO CHIŃCZYKA

W tym roku obchodzimy 545. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika, jednego z najwybitniejszych Polaków, autora heliocentrycznego modelu układu słonecznego, według którego w centrum wszechświata jest Słońce, a Ziemia to jedna z planet krążąca po orbicie wokół naszej największej gwiazdy.

W lutym zapraszamy więc dzieci ze szkół podstawowych z powiatu lęborskiego do udziału w konkursie plastycznym  Od Kopernika do chińczyka.

Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie gry planszowej tematycznie związanej z Mikołajem Kopernikiem, jego naukową teorią, planetami, kosmosem. Gra i jej charakterystyczne elementy powinny być wykonane własnoręcznie i przypominać znaną wszystkim grę planszową chińczyk. Czasami chińczyk określa też się nazwą pachisi. Stara Hinduska gra przez Indie i Amerykę trafiła do Europy i w końcu do Polski. Co roku w Niemczech odbywają się mistrzostwa kraju, a 28 sierpnia 2010 roku odbyły się tam pierwsze mistrzostwa świata.

Wasze gry wykorzystamy między innymi podczas spotkań Klubu Gier Planszowych oraz w organizowanym 30 sierpnia 2018 r. turnieju gry w chińczyka, gdzie zrobimy sobie nasze małe mistrzostwa.

Gry są doskonałym sposobem spędzania czasu wolnego, alternatywą dla innych rozrywek. Zapewniają dobrą zabawę, umożliwiają odreagowanie szkolnych stresów i pozwalają wczuć się w nieznane dotąd role. Nie tylko bawią, ale w jednakowym stopniu rozwijają wyobraźnię oraz uczą – przewidywania, podejmowania decyzji. Jak dobrze można się bawić przy tworzeniu, projektowaniu gier? Sprawdźcie sami.

Technika wykonania prac dowolna i format również dowolny.

Prace należy składać w Dziale dla Dzieci i Młodzieży do 28 lutego 2018 roku.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 5 marca o godzinie 15:30.

Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie i życzymy ciekawych pomysłów.

Szczegóły w regulaminie poniżej. 

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku