Fotorelacja ze spotkania autorskiego z Panią Renatą Piątkowską

W czwartkowy wieczór odbyło się spotkanie autorskie z Panią Renatą Piątkowską, znaną i cenioną pisarką. Uczestniczyły w nim dzieci ze szkół podstawowych wraz ze swoimi nauczycielami oraz rodzicami. Pani Renata opowiedziała o swoich pełnych humoru książkach. Fragmenty książek czytane przez profesjonalną lektorkę Panią Malwinę Kożurno wywołały śmiech wśród słuchaczy. Obie Panie nawiązały świetny kontakt z uczestnikami - słuchali i aktywnie uczestniczyli w spotkaniu.

Pani Renata Piątkowska wskazała też nowo rodzący się trend w literaturze, a mianowicie moda na prawdziwe historie. Dzieci wysłuchały prawdziwej historii kotki Wierusi z książki pt. „Mruk”. Odważna i mądra kotka pracowała na wojennym okręcie. Autorka miała też kilka cennych rad dla dorosłych. Można było się dowiedzieć w jaki sposób przedstawiać literaturę dzieciom i jak ważny jest to proces. Miłą pamiątką po spotkaniu były autografy złożone w książkach pisarki. Jako biblioteka też zdobyliśmy w książkach autografy dla aktywnych czytelników. Możecie je teraz czytać z większą przyjemnością.
Spotkanie odbyło się w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki, realizowanego przy wsparciu finansowym Instytutu Książki.

Dziękujemy za ciekawe spotkanie i tak liczne przybycie.

Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku